"Türkiye 13. Halk Oyunları Şenliği" Tekirdağ’da Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenen  "Türkiye 13. Halk Oyunları Şenliği" Tekirdağ’da yapıldı.

Genel Müdürlüğümüz tarafından  her yıl farklı bir ilde gerçekleştirilen  ve bu yıl 13.’sü düzenlenen şenliğe 10 ildeki halk oyunları ekibinden korunma ve bakım altındaki  110 çocuğumuz katıldı.

Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilen etkinlikte, Tekirdağ'ın yanı sıra Malatya, Ankara, Burdur, Artvin, Kırşehir, Adana, Zonguldak, Mersin ve Tokat'tan gelen ekipler yörelerinin halk oyunlarını sergiledi.

Katıldıkları İllerin birbirinden ilginç yöresel giysileriyle yürüyen çocuklar, oyunları ile renkli anlara sahne oldu.

Birinci Malatya Çocuk Evleri Sitesi

On ilden gelen ekiplerin hünerlerini göstermeye başlamasının ardından jüri üyelerinin oylaması sonucunda Malatya Çocuk Evleri Sitesi adına yarışan ekip birinci, Burdur Sevim Zekai Peribaş Çocuk Destek Merkezi adına yarışan ekip ikinci, Kırşehir Fatma Balcı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Müdürlüğü adına yarışan ekip üçüncü oldu.

Dereceye girenlere çeşitli hediyeler ve kupa verildi.

10 İlden Çocuklarımız Katıldı

Etkinlikte Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar Halk Oyunları’nın yanı sıra, Artvin Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi, Adana Şükrü Tülay ÇODEM, Tokat Niksar Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, Mersin Çocuk Evleri Site Müdürlüğü, Zonguldak Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi, Kırşehir Fatma Balcı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Müdürlüğü, Malatya Çocuk Evleri Sitesi Politikalar İl Müdürlüğü, Burdur Sevim Zekai Peribaş Çocuk Destek Merkezi ve Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nden gelen ekipler yer aldı.

Şenliğe Takirdağ Vali Yardımcısı Arslan Yurt, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hasan Yılmaz, Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz Araştırma-Geliştirme ve Proje Daire Başkanı Bayram İnce ve ASP Uzmanı Abdullah Özbay katıldı.


Sonraki Sayfa: Genel Müdürümüz Koruyucu Ailelerle Bir Araya Geldi

Önceki Sayfa : Genel Müdürümüz Sivas ve Yozgat’ta İncelemelerde Bulundu