Sporculara Madde Kullanımının Zararları Anlatıldı

3 Temmuz 2017Paylaş
a-A+

Aydın’da “Bir Kereden Çok Şey Olur” projesi kapsamında sporculara madde kullanımının zararları anlatıldı.

Aydın Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi üyeleri tarafından Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Gününe farkındalık oluşturmak amacıyla çocuklarımıza eğitim programı düzenlendi.   

26 Haziran’da kutlanan Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Gününe dikkat çekme amacıyla Aydın İl Müdürlüğü tarafından uygulanan Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı kapsamında; Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde spor yapan çocuklarımız ve Aydın Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi üyelerince eğitim gerçekleştirildi.

Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile, gerçekleştirilen programa Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sportif Eğitim Uzmanı Kadriye Demirtaş, uzman antrenörler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Yeşilay Formatörü Cana Dede ve Yeşilay Formatörü Gamze Öztürk ve sporcular katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, “Türkiye’nin 2023’e doğru tarihsel yürüyüşünde mutlu birey ve güçlü ailelerden oluşan müreffeh bir toplum oluşturmak için çalışıyoruz. Sizler bu değişimin en önemli parçalarısınız, sağlıklı düşünebilen, üretebilen yönetebilen, sosyal riskler arasında kendini koruyan, beyni uyuşturan maddelerden uzak durduğunuz vakit inanıyorum ki Türkiye’nin geleceğini aydınlatacak yenilikçi fikirler siz değerli gençler arasından çıkacak, bu yüzdendir ki asla bir kereden bir şey olmaz demeyin. Bir anda hayaller son bulur, düşler kabusa döner, umutlarımız yok olur beklentileriniz biter hikayeniz başlamadan son bulur kısaca bir kereden çok şey olur” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen eğitim ve gezi programında Kamu kurumları arasındaki iş birliği arttırılarak madde kullanımı ve bağımlılık olgusunun Aydın ilinde farkındalık yaratılıp madde kullanımın en aza indirilmesi hedeflenmiştir” denildi.

Yapılan eğitim programında 68 katılımcı öğrenciye Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli Yeşilay Formatörü Cana Dede ve Yeşilay Formatörü Gamze Öztürk tarafından Yeşilay derneğinin geliştirdiği Türkiye Bağımlıkla Mücadele Programı (TBM) içinde bulunan modüllerden Madde Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığı üniteleri aktarıldı. Ardından eğitime katılan sporculara yönelik Efes gezi turu düzenlendi.


 

Haberin Fotoğrafları