Nesiller Buluştu, Dostluk Kazandı

25 Mart 2018Paylaş
a-A+


Genel Müdürlüğümüzün, “Nesiller Buluşuyor” ana temasıyla başlattığı proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz  Bocce Turnuvası Bursa’da yapıldı. 
 

Turnuvanın finaline; Genel Müdürümüz Dr. Selahattin Güven, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Avni Özkaya, Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Bilir, ASP Spor Kulübü Başkanı Gürdal Gümüş, Bursa İl Müdürü Erkut Öneş ve çok sayıda izleyici katıldı.

 

Yaşlılar haftası kapsamında 23-26 Mart tarihlerinde yapılan turnuvada,  Huzurevlerindeki yaşlılarımız ile çocuk ve gençlerimiz  yarıştı. Turnuvada Bursa, Balıkesir, Afyonkarahisar, Yalova, Kocaeli, Eskişehir ve Bilecik illeri adına toplam 16 takım yer aldı.

 

Üç gün süren zorlu mücadelenin ardından final maçında Afyonkarahisar Minik Eller Takımını mağlup ederek 1. olan Eskişehir Minik Eller Takımı ve turnuvada dereceye giren diğer takımlar için ödül töreni düzenlendi. Ödül töreni ebediyete göç etmiş şehit ve gazilerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Törenin açılış konuşmasını Genel Müdürümüz  Dr. Selahattin Güven yaptı. Güven, ‘Nesiller Buluşuyor’ sloganıyla Bursa’da Bocce turnuvasında bir araya getirilen çocuk ve yaşlılarımızın mutluluklarını görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Şampiyon olan Eskişehir ekibini  kutlayan Güven,  büyük bir aile olarak milli sporcular yetiştirmeyi ve onların başarılarıyla gururlanmayı temenni ettiğini söyledi. Güven, “yarışmaya katılan tüm sporcu çocuklar ve yetişkin gençlerimizin başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

 

Eskişehir Takımı Birinci

Turnuva sonunda dereceye giren takımlardan ilk 4 finaliste kupa verildi. Turnuvada 1.olan Eskişehir Minik Eller Takımına  kupaları, Genel Müdürümüz Dr. Selahattin Güven tarafından verildi.

Afyonkarahisar Minik Eller Takımı 2. olurken, Bursa Sırameşeler Minik Eller Takımı 3,  Bursa Suriyeli Minik Eller Takımı ise 4. oldu. 

Kaybedenin olmadığı, dostluğun ve hoşgörünün kazandığı Bahar Oyunları, fotoğraf çekimleriyle son buldu.

 

“Nesiller Buluşuyor” Projesi

Genel Müdürlüğümüz tarafından “Nesiller Buluşuyor” ana temasıyla başlatılan proje ile  "Geçmiş Zaman Olur ki” , “Geçmişten Geleceğe Köprü" ve “Gençler & Yetişkin Gençler İle Yarışıyor” alt temalarında spor aktiviteleri düzenlenecek.

Çocuk ve gençlerimizin olumlu tutum, davranış ve değerlerini güçlendirmeyi amaçlayan proje ve aktiviteler ile; çocuklarımızın zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklemesi hedefleniyor.

Kuruluşlarımızda bakılan çocuklarımız ile yine huzurevlerimizde kalan yaşlılarımız arasında yapılacak karşılaşmaların, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve becerilerini geliştirilmesinin yanı sıra; zamanlarını verimli şekilde değerlendirerek, sosyal sorumluluk bilinçlerinin gelişimine de katkıda bulunması bekleniyor. Huzurevinde bakılan yaşlılarımızın ise torun özlemini gidermek, yaşamlarını dinamik kılmak,  aktif yaşlanmak, fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı olmak gibi kazanımlar elde etmesi bekleniyor.Haberin Fotoğrafları