Genel Müdürümüz Koruyucu Ailelerle Bir Araya Geldi

Genel Müdürümüz Dr. Selahattin Güven, Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneğince (KOREV) Atılım Üniversitesi kampüsünde düzenlenen etkinlikte koruyucu ailelerle bir araya geldi.

5 bin 363 Çocuğumuz Koruyucu Aile Yanında

Etkinlikte konuşan Genel Müdürümüz, halen 5 bin 363 çocuğun koruyucu aile yanında olduğunu söyledi. "Bu yıl içerisinde, koruyucu aile yanına verilen 679 çocuğumuzun yalnızca 39'unda geri dönüş olduğun belirten Güven: “ Sistemde bir iyileşme söz konusu. Daha önce bizim koruyucu aileden dönen çocuk sayımız oran olarak yüzde 20'lerdeyken bu yıl yüzde 6'ya indirdik." dedi.

Genel Müdürümüz Güven, uzun süreli koruyucu ailelik modelini geliştirmeye çalıştıklarını ifade ederek, "Kuruluşlarımıza hiçbir şekilde çocukların gelmemesini sağlamak istiyoruz. Bu konuda geçici koruyucu aile olmanızı da istiyoruz. Bir çocuğumuz kuruluşa geldiği takdirde hiçbir şekilde kuruluşta kalmasın, koruyucu ailelerimizin yanına yerleştirelim." şeklinde konuştu. 

Ankara'da 320 Civarında Çocuk Koruyucu Aile Yanında 

KOREV Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Aydeniz de koruyucu aileleri kaynaştırmak amacıyla bu yıl kahvaltı programlarının 3'üncüsünü düzenlediklerini anlattı. 
Koruyucu aile sayısının artırılması, bu konuda farkındalık yaratılması için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Aydeniz, yuva ve yurtlarda çocuk kalmayacak noktaya gelene kadar her türlü faaliyeti hayata geçirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Sonraki Sayfa: "Çocuklarımız geleceğimiz, bütün hizmetlerimizi çocuklarımızın üstün yararı üzerine kuruyoruz’"

Önceki Sayfa : "Türkiye 13. Halk Oyunları Şenliği" Tekirdağ’da Yapıldı