ÇHGM 7.Güreş Şampiyonası Muş'da Başladı

21 Eylül 2016Paylaş
a-A+

Genel Müdürlüğümüz ve Türkiye Güreş Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Türkiye 7. Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası Muş'ta düzenlenen törenle başladı.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'ne ait kapalı spor salonunda düzenlenen Türkiye 7. Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası'na Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, ASP Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı islam Emiroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İI Müdürü Abdulbari Aksoy, İI Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İI Müdür Vekili Hamdullah Kardaş, kamu kurum amirleri, çok sayıda sporcu, antrenör ve güreş hakemi katıldı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasından sonra kortej yürüyüşü ile devam eden törende Muş Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Abdulbari Aksoy, Belediye Başkanı Feyat Asya ve Türkiye Güreş Federasyonu Muş İI Temsilcisi Sahabettin Oğlağo birer konuşma yaptı.

Ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı islam Emiroğlu, bir konuşma yaparak şampiyonanın önemine değindi. Yapılan yarışmanın dışında öğrencilerin Muş'un tarihi ve kültürel zenginliklerini de görme şansları olacağını ifade eden Emiroğlu, "Buraya geldikten sonra Muş'u tanıma fırsatları olacaktır. Yine organizasyonumuzda Muş'un tarihi, güzel yerlerini görme fırsatları olacaktır" dedi.
Şampiyonanın Muş'ta yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Seddar Yavuz ise, 1071 Malazgirt diriliş ruhuna dikkat çekerek tüm sporculara başarı dileklerinde bulundu.

Yapılan konuşmalardan sonra 12-15 Eylül 2016 tarihlerinde Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda 100 kiloda dünya üçüncüsü olan Muşlu sporcu Davut Olcan'a plaket verildi. Ardından Muş Gençlik Merkezi halkoyunları ekibi ve müzik korosu sahne aldı.

 

Haberin Fotoğrafları