Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Dünya Çocuk Günü Programına Katıldı

3 Ekim 2016Paylaş
a-A+

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sancaktepe Belediyesi "Dünya Çocuk Günü" etkinliği düzenledi.

Sancaktepe Belediyesi Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksi'nde gerçekleşen program, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Sancaktepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı’nın gösterisi izlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, programda yaptığı konuşmada Bakanlığın görev ve mesuliyetinin her geçen gün arttığını belirterek, “Çocuklarımıza aile sıcaklığını aratmayan ortamlar hazırlamak için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz.” dedi.

“Dünya Çocuk Günü'' vesilesiyle düzenlenen bu etkinliklerin, çocukların dünyasına önemli katkılar sağlayacağına yürekten inandığını belirten Bakan Yardımcısı Ersoy, şunları kaydetti:
“İnşallah belediyelerimiz, kamu kurumlarımız ve bütün yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşları ve vakıfların gayretleriyle dünya bir barış yuvası olur. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın hiçbirinin boynunun bükük kalmadığı, kendini yetim, garip ve kimsesiz hissetmediği bir dünyada yaşamak nasip olur. Bugün acımasız bir dünyada yaşıyorsak, bu acımasız dünyanın mağdurlarının en büyükleri kadınlar ve çocuklar oluyorsa, elbette ki burada bugünün yetişkinlerinin önemli bir payı vardır. Türkiye'de 1 milyonun üzerinde, Suriyeli çocuğa ev sahipliği yapıyoruz. Taş atarak kendini savunan Filistinli çocuklar bugün yaşadıkları dramı gelecekte yaşamasınlar. Çocuklar oynamak, gülmek ister, aynı zamanda yetişkinlerden ilgi, sevgi ve merhamet beklerler. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bakan Yardımcısı Ersoy, çocukların, ırk, din ve insanlar arasındaki ayrılık yaratan baskılardan titizlikle korunması gerektiğini de vurguladı.

15 Temmuz hain darbe girişimini konu eden şiirler okunan programda, çocuklara hediyeler dağıtıldı, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Programa Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Okur, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve İl Protokolünün yanı sıra yaklaşık 300 çocuk katıldı.

 

Haberin Fotoğrafları