Sosyal Uyum Eğitimleri Bursa Ve İzmir’de Devam Ediyor

Ülkemizde kamp dışında yaşayan Suriyeli çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile Suriyeli çocuklar arasında karşılıklı diyalog ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla düzenlenen Sosyal Uyum Programları devam ediyor.

Suriyeli çocukların sosyal uyum problemlerini en aza indirmeyi amaçlayan proje kapsamında, toplumdaki mevcut risk ve kaynaklarla ilgili farkındalıklarını arttırmak, haklarına uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak ve aynı zamanda kültürler arasında karşılıklı anlayışın ve hoşgörünün geliştirilmesi hedefleniyor.

Çocuk Hakları İl Çocuk Komitelerine kayıtlı Türk ve Suriyeli çocuklar tarafından akran eğitimi tekniğiyle verilen eğitimler ile sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler şeklinde gerçekleştirilen programlarla şu ana kadar 30.000 çocuğa ulaşıldı.

Bakanlığımızca 2016 yılında hayata geçirilen ve  halen 10 ilde sürdürülen çalışmalar, kamp dışında yaşayan Suriyeli çocuk sayısının fazla olduğu;  Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Kocaeli, Malatya, Edirne ve Muğla’da yoğun olarak gerçekleştiriliyor. Sonuncusu   28 - 30 Mart tarihleri arasında Bursa ve İzmir’de gerçekleştirilen eğitimler, özellikle  Suriyeli çocukların yoğun olarak yaşadığı iller başta olmak üzere çeşitli şehirlerde devam edecek.


Sonraki Sayfa: Boksta Bir Başarı Daha

Önceki Sayfa : Türkiye 6. Badminton Şampiyonası Kazananları Belli Oldu