Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti Eğitimi Antalya’da Yapılıyor

Genel Müdürlüğümüzün çocuklara yönelik aile odaklı hizmetlerinden olan  “sosyal ve ekonomik destek hizmet modeli”  eğitim çalışması Antalya’da başladı.  Programla Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerinde sosyal ve ekonomik destek hizmetini yürüten meslek elemanları ve büyük şehirlerde koordinasyonu yürüten şube müdürlerinden oluşan 267 personel eğitim alacak.

Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç ve akademisyenlerin yer aldığı eğitim programı ile sosyal ve ekonomik destek hizmeti kapsamında hizmet içi eğitimler ile hizmetlerin yerelde eşit düzeyde dağılımı, hizmete ilişkin aksayan yönlerin çözümlenmesi ve meslek elemanlarının akademik eğitmenlerle mesleki gelişimleri sağlanarak hizmette niteliğin arttırılmasının amaçlanıyor.

Açılışta konuşan Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu toplumda sorunların çözümüne yönelik İl Müdürlükleri ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerinde çalışan meslek elemanlarına önemli görevler düştüğünü belirterek çocukların refahına önem vermeyen toplumların geleceği inşa edemeyeceklerini söyledi.  Konuşmasında SED Hizmetinde sosyal desteğin önemini vurgulayan Emiroğlu,  Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinin ailenin güçlendirilmesi için çok önemli işleve sahip olduğunu ifade etti.

Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç açılışta yaptığı konuşmada Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti ile çocukların aile birlik ve bütünlüğü içinde büyüdüklerini belirterek, bu hizmetle çocukların ailesi yanında desteklendiğini söyledi.

Beş gün sürecek eğitimler, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Oğuzhan Kırdök, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Özbesler ve İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nusret Soylu ile Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanlığından Engin Aslan, Betül Teker, Serkan Çetin Uğur ve Reyhan Pehlivan tarafından veriliyor.
Sonraki Sayfa: Evlat Edinme Yönergesinin Kaldırılması Üzerine Yeni Uygulamaya İlişkin Eğitim Programı

Önceki Sayfa : Yatırım İhtiyaç Programı Çalıştayı Elazığ’da Yapılıyor