Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüpleri Çalıştayı

Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüpleri Çalıştayı Antalya'da yapıldı.
 
Koruyucu ve Önleyici Hizmetler Daire Başkanlığı koordinesinde organize edilen çalıştaya; kreş temsilcileri, kreşlerden hizmet alan veliler, ASP İl Müdürlüklerinde Özel Kreşler Biriminde görev yapan personel, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri ve EYHGM erişilebilirlik uzmanları katıldı.
 
Özel kreş ve gündüz bakımevleri ile özel çocuk kulüplerinin geliştirilmesi, kuruluşlar arasında standart birliğinin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen çalıştayda, kalitenin yükseltilmesi ve verimliliğinin artırılması konuları masaya yatırıldı. Özel Kreş sahipleri ve kreşlerden hizmet alan velilerin beklentilerinin de değerlendirildiği programda yürürlükteki mevzuat ve uygulamada ortaya çıkan aksaklıklarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Bu alanda bütün tarafları bir araya getiren ilk organizasyon olarak 10-14 Aralık tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilen çalıştayın daha geniş katılımla en kısa zamanda yeniden yapılması planlanıyor.Sonraki Sayfa: Çocuk Destek Merkezi Müdürlerine Yönelik Eğitim Programı Ankara’da Başladı

Önceki Sayfa : ANKA Programının Refakatsiz-Sığınmacı Çocuklar İçin Uyarlanma ve Revizyon Çalıştayı Ankara'da Başladı