Öz Değerlendirmenin Denetimi ve Eğitici Eğitimi

Öz değerlendirmenin denetimini yapacak denetçilere hizmet içi eğitim verecek 30 denetçinin eğitici eğitimi Kızılcahamam’da başladı.
 
Öz Değerlendirmenin Denetimi ve Eğitici Eğitimi'nde; Çocuk bakım kuruluşlarında yapılan öz değerlendirmenin hizmet performansını tam ve doğru bir şekilde yansıtıp yansıtmadığı, denetiminin nasıl gerçekleştirileceği, mevzuat ve düzenlemelere uygun ve etkin bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği, iyi uygulama örneklerinin yerinde görülmesi, denetçilerin hizmet içi eğitiminin yapılması ve Öz Değerlendirmenin Denetim Rehberi’nin hazırlanmasını gibi çalışmalar yapılıyor.
 
Çalışmalar kapsamında Uluslararası Danışman Jenny Gray danışmanlığında Denetim Hizmetleri Başkanlığı ve Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinden oluşturulan çalışma ekibi tarafından Öz Değerlendirmenin Denetimi Rehberi Taslağı hazırlandı. Kızılcahmam’da gerçekleştirilen programda,  hazırlanan taslak üzerine çalışmalar yapılması  ve 30 denetçiye eğitici eğitimi verilmesi planlanıyor.

Çocuk bakım kuruluşlarında hizmet kalitesini artırmak ve hizmetten yararlanan çocukların refahına katkı sağlamak üzere 2013 yılında başlayan  Öz Değerlendirme çalışmaları  Genel Müdürlüğümüz Bakım Hizmetleri Daire Başkanlığınca yürütülüyor.

Dört gün sürecek eğitime, Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, Denetim Hizmetleri  Başkan Yardımcıları Macide Öztürk,  Ömür İşler; Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Aydınbelge;  baş denetçiler, denetçi ve denetçi yardımcıları ile Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden birim yöneticileri Betül Özdüzen Teker, Gülay Türk, Pınar Aytaç Ertaç; meslek elemanları Hurican Çufadar, Mualla Kurt ile Samsun Çocuk Merkezi Müdür vekili Sevil Bilasa ve Kastamonu SHM’de görevli meslek elemanı Eylem Aydın katıldı.
 

Sonraki Sayfa: "Koğuş Tipi" Yetiştirme Yurtları Tarih Oluyor

Önceki Sayfa : Gururlandıran Üçüncülük