Koruyucu Aile Dernekleri İstişare Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Koruyucu Aile Dernekleri istişare toplantısı Genel Müdürümüzün ev sahipliğinde Ankara’da yapıldı. Genel Müdürümüz Dr. Selahattin Güven’in başkanlığında gerçekleşen toplantıya ülke genelinde faaliyet gösteren 12 Koruyucu Aile Derneğinden 31 temsilci katıldı. Koruyucu Aile sisteminin yaygınlaştırılması ve birincil bakım modeli haline gelmesi için yapılan çalışmalar kapsamında düzenlenen toplantıda koruyucu aile hizmet modeliyle ilgili konular masaya yatırıldı.

Çeşitli illerde faaliyet gösteren derneklerle Bakanlığımızın yürüttüğü aile odaklı hizmetler çerçevesinde işbirliği yapılmasını amaçlayan toplantılarla, alanda yürütülen çalışmaların eşgüdüm ve ortak anlayış içinde yönetilerek hizmet kapasitesinin arttırılması hedefleniyor.  Sonraki Sayfa: "Gençlerimizi, ailelerimizi uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı korumak, önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur''

Önceki Sayfa : "Kızlarımızın öncelikli olarak bilim ve teknoloji alanlarına ilgi duymalarını ve kariyer planlarında mutlaka bu alanların da yer almasını istiyoruz"