Genel Müdürümüz Güven Hakkari’de Şehit Ailesini Ziyaret Etti

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Selahattin Güven PKK tarafından şehit edilen iki çocuk babası Zahit Er’in ailesini ziyaret etti.
 
Çalışma ziyareti nedeniyle Hakkari’de bulunan Güven, geçtiğimiz yıl Şemdinli’de askeri karakola yakıt taşırken PKK tarafından şehit edilen iki çocuk babası Zahit Er’in ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Ziyareti ASP İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici ile gerçekleştiren Güven, Şehidin eşi ve çocuklarıyla sohbet ederek sorunlarını dinledi.
 
Çalışma ziyaretinde Şemdinli’de İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı görevini birlikte yürüten Muhammet Fuat Türkmen’le görüşen Güven, ilçenin sorunları hakkında bilgi alarak görüş alışverişinde bulundu.
Daha sonra sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Güven,  Hakkari’nin mesafe olarak uzak olsa da gönüllerinde olduğunu ve Bakanlık olarak Hakkari’ye ayrı bir önem verdiklerini söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın selamını getirdiğini ifade eden Güven, Hakkari’de yürütülen hizmetleri yakından görmek ve ihtiyaç duyulan hizmet modellerinin tespit edilebilmesi amacıyla STK’larla bir araya gelerek istişarede bulunduklarını belirtti.
 
Genel Müdür Güven, PKK tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu 9 asker ve 8 sivil vatandaşın şehit edildiği Şemdinli Durak 2. Hudut Karakolunu da ziyaret etti. Karakol komutanı tarafından karşılanan Genel Müdür Güven, karakolda bir süre askerlerle sohbet ettikten sonra olayın gerçekleştirildiği mekana geçerek şehitlerimiz için dua etti.
 

Sonraki Sayfa: Çocuk Hizmetlerine Yönelik Mevzuat Çalıştayı Yapıldı

Önceki Sayfa : ÇHGM 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası Çorum'da Yapıldı