Çocuk Hakları Çalıştayı Afyonkarahisar’da Yapıldı

İl Çocuk Hakları Komitesi üyesi çocukların ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Çocuk Hakları Çalıştayı”   20-23 Nisan  tarihleri arasında Afyonkarahisar’da  yapıldı.

Çalıştaya  Afyonkarahisar ve çevresindeki 7 komşu ilden Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi üyesi çocuklar, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, Genel Müdürlüğümüz Çocuk Hakları Dairesi Başkanı Bayram İnce, Birim Sorumlusu Mustafa Bilir ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer  katıldı.

Dört gün süren  çalıştayda “Çocuk Gözüyle Küresel Isınma ve Etkileri” ile “Sosyal Medya Bağımlılığı” ana başlıkları altında grup çalışmaları yapıldı. Küresel ısınma ve sosyal medya kullanımı konusunda bilinç ve farkındalık düzeyinin arttırılması ve bağımlılıkla mücadeleye yönelik  konularda çocuk gözüyle çözüm önerileri arandı. 

Çalıştay çocuklarla birlikte Afyonkarahisar’ın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret eden çocuklar daha sonra  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine katıldı.  Sonraki Sayfa: 23 Nisan Dostluk Treni Ankara’da

Önceki Sayfa : ''Özellikle Doğu'da, Güneydoğu'da kızlarımız bu başarıyı yakalayınca ayrı bir mutluluk hissediyoruz"